Det er gått en drøy måned siden Norge satt med presidentskapet i FNs Sikkerhetsråd, og vi er nå inne i siste halvdel av Norges periode i Sikkerhetsrådet for denne gang. Hva har egentlig Norge oppnådd det siste året? Har den norske delegasjonen nådd målene de satte seg i 2020? Og hva kan vi forvente de siste månedene?
Dette og mer får du svar på når Meena Syed og Andreas Løvold kommer til vårt digitale arrangement mandag 14. mars.
Meena Syed er ministerråd i den norske FN-delegasjonen i New York.Andreas Løvold er avdelingsdirektør i seksjon for samordning av sikkerhetsrådssaker hos Utenriksdepartementet.
Samtalen ledes av medlemsansvarlig i YATA Oslo, Ebba Lindbæck, og vil foregå på Zoom kl. 18.00. Zoom-lenke til arrangementet kommer finner du via Facebook-arrangementet.
Fotografi av Bernd Untiedt. Bildet er hentet fra: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:UN_security_council_2005.jpg?fbclid=IwAR3w5V-zZQQrssgz367RSPW0BDYLVZGecLBdrgpJp3eGRq_Mlye3f9__8-w. Originalbildet er redigert.