En ny episode av Konflikt er nå ute!
I april var det parlamentsvalg- og folkeavstemning i Ungarn, og Viktor Orban stakk av med nok en valgseier. I denne episoden av Konflikt snakker nestleder Oline Lund Knudsen, som var valgobervatør under valget, med tidligere stortingsrepresentant og medlem av Utenriks- og forsvarskomiteen, Jette Christensen.
Hvordan har Viktor Orban greid å male et bilde av demokrati, liberale verdier og homofili som en trussel? Hvem tjener egentlig på at man kaster land ut av internasjonale grupperinger som er til for å beskytte menneskerettigheter? Hvorfor er det likevel grunn til å håpe at demokratiet igjen kan vekkes til live?
Dette og mye mer får du høre i den andre episoden av Konflikt sesong 3 – du finner den der du vanligvis hører på podcast
Spotify: https://open.spotify.com/episode/2f2Ik9MVzRXfN2UBEXRfUw?si=d50c0e6b16b34d6c